אלבומים

Randy Brecker - 34th N Lex - 2003

עוד שיתוף פעולה מבית היוצר של האחים ברייקר הוליד אלבום פיוג'ן ג'אז אורבני היישר מהתפוח הגדול

מאת גלעד אליצור. 12-10-2009
Randy Brecker - 34th N Lex - 2003

 

 

הרבה כבוד יש לי עבור החצוצרן האמריקאי רנדי ברייקר. במיוחד אחרי שראיתי אותו מופיע בהיכל התרבות בראשל"צ איפשהו בשנת 2002 (נדמה לי שגלעד אברו ליווה אותו על הבאס) מצוייד בכרס חביבה ומזג חם של ג'אזיסט ניו יורקי מזדקן. לא יכולתי לשכוח את ההופעה הזו.

בכל זאת , הבנאדם מקליט כבר יותר מארבעה עשורים, יש לו חוש קצב וצליל של כושי למרות היותו לבנבן, ועל שמו רשום מספר לא מבוטל של הקלטות והופעות עם אומנים המשתייכים למחוזות מוזיקליים רחוקים משלו, ביניהם Dire Straits , Frank Zappa, Aerosmith.  מלבד כל זה, רנדי הוא אחיו הבכור של Michael Brecker סקסופוניסט על בפני עצמו ולדעתי המוכשר יותר מביין השניים (נפטר לפני כשנתיים מלוקימיה) , לנגינה של מייקל זכיתי להיחשף לראשונה באלבום הלייב המופתי Directions In Music: Live At The Massey Hall(עוד המלצה חמה על הדרך) שהוקלט עם Herbie Hancock וRoy Hargrove כמחווה לMiles Davis ו John Coltrane.

   

 

 האלבום 34th N Lex שיצא ב2003 הינו עוד שיתוף פעולה מני רבים שהיו לשניים במהלך הקריירות שלהם. מדובר באלבום קצת יותר מייסטרימי, יותר נגיש מסחרית מאלבומי הסולו של השניים אבל עדיין  מלא במנות גדושות של בי-בופ משובח. כמו st34 פינת Lexington Ave לואר איסט סייד, ניו יורק סיטי, שם הכל מתערבב - הריחות, המינים, הגזעים, התאוות. כך גם המוזיקה של האחים ברייקר באלבום הזה  -  פיוג'ן של ג'אז, פאנק R&B, ,היפ הופ, מקצבים לטינים... כ"כ הרבה עולמות מוזיקליים מתקיימים בסמיכות זה לצד זה במרחב הצר של הרחובות, הכל דחוק יחד וכרוך זה בזה.  גרובים של ביבופ ג'אז אותנטי עם השפעות אורבניות גסות - יופי של לכלוך.

תגובות

  • good Stuff

    idan, 17-10-2009 13:21