אלבומים

Marmaduke Duke - Pandemonium Duke - 2009

It is the most fun you can have without getting arrested

מאת רותם דויטשר. 06-10-2009
Marmaduke Duke  - Pandemonium Duke - 2009

Pandemonium Duke הוא האלבום השני, מתוך טרילוגיית האלבומים המתוכננת ללהקת הקונספט הסקוטית ה- Marmaduke Duke.

Pandemonium Duke הינו החלק האמצעי של הטרילוגיה, המגולל את סיפורם של שתי דמויות בדויות, דוכסים מהמאה ה-16, ה- Atmosphere וה- Dragon שהם למעשה חברי הלהקה - סיימון ניל (סולן להקת ביפי קליירו) וגי'.פי רייד (חבר להקת סוסיאופרו).

האלבום הראשון בטרילוגיה Magnificent Duke מספר את סיפור עלייתם של הדיוק. האלבום הזה, השני, מוקדש כולו לאהבת תענוגות החיים - נהנתנות. האלבום השלישי, שמועד יציאתו טרם ידוע, יספר את סיפור מותם של הדיוק ויהיה כרצועה אחת.

הרעיון, הסאונד, המילים - כולם יוצרים יחד סאונד אקספרמנטלי וחדש שמשלב בתוכו רוק גיטרות כמו שאני אוהבת, אלמנטים אלקטרונים, פאנק, דאנס... בקיצור, מיקס של הכל מהכל, וכמה שיותר - שמטרתו לעשות לנו הרבה מאוד כייף, אך לא לבעלי לב חלש.

אם ננסה לפרק את החבילה, לא ברור אם יש להתייחס לדיוק ברצינות. האקט שלהם נראה מוגזם בתלבושות ואקססוריז, המילים לא ברורות ומוזרות, הסגנון משתנה ולא קבוע. אך נראה שהם לוקחים את עצמם ברצינות רבה. אם מטרתם באלבום זה היא להוציא את לנו את כל הדחפים ופשוט ליהנות, נראה לי שניתן להכתיר אלבום זה כהצלחה, שעליו הם מעידים: "it is the most fun you can have without getting arrested". בהנחה שאף אחד לא ראה איך רקדתי, קפצתי והשתוללתי בפעמים הראשונות ששמעתי את האלבום, כי בטוח שאז היו באים לעצור אותי, האלבום הזה הוא באמת פשוט הנאה רצופה, שאי אפשר שלא לזוז כששומעים אותו.

תגובות