אלבומים

Shuggie's Boogie-Shuggie Otis Plays The Blues - 1994

אוסף קטעי בלוז מארבעת האלבומים של שאגי אוטיס, שמביעים את מהות אהבת הגיטרה החשמלית

מאת איתי דרוג. 05-10-2009
Shuggie's Boogie-Shuggie Otis Plays The Blues - 1994עטיפת האלבום

אוטיס, נולד בשנות החמישים והחל לנגן על הגיטרה החשמלית את הבלוז כאשר היה כבר בן עשר. אמנם הוא מעולם לא התפרסם בעולם המוזיקה כמו נגנים וזמרים כגון בי בי קינג, ג'ון לי הוקר, מאדי ווטרס וכו', אך בעולם הבלוז הוא ידוע כאחד מהגיטריסטים המובילים של הבלוז בשנות ה-70.  

האלבום מורכב מקטעי בלוז שנלקחו מאלבומי הסולו של אוטיס משנות ה-70. אוטיס עצמו אינו מרבה לשיר אלא נותן לגיטרה ולצליל הייחודי שלו לבטא את עצמו. כבר בתחילת דרכו אוטיס בעיקר ליווה את זמרי הבלוז כגיטריסט מוביל ולא הירבה לעמוד בקדמת הבמה תחת אור הזרקורים.

אם תשאלו, אני תמיד טוען שאיש הבלוז האמיתי הוא אינו זה שעומד מקדימה צועק ותופס תשומת לב, אלא זה שמתחבא בצד, מרגיש קצת לא שייך, נבוך מתחת לאלומת אור דהויה עם כובע ומשקפי שמש כהים. אותו אחד שלא נראה כמו מי שמתערבב עם כל יושבי המקום ותמיד יושב בצד בשקט, הוא לדעתי זה שבראשו מתנגנת מוזיקת הבלוז האמיתית שבאה מהשורשים.

כאשר מוציאי האלבום ערכו אותו ואת השירים השונים, הם הזמינו במיוחד את אוטיס על מנת שיספר איזה סיפור על העבר. אוטיס מספר על תקופת תחילת דרכו שהיה נער וליווה את זמרי הבלוז המובילים כמו בי בי קינג, טי בון וולקר, אלמור ג'יימס ואחרים שניגנו עם אביו ואיתו אשר לימדו אותו את כל שהוא יודע. אז, הוא עוד ענד משקפיים כהות וצייר שפם שחור על מנת להראות מבוגר יותר, כמו האחרים שהיה מנגן איתם.

האלבום מציג קטעי בלוז, בוגי בלוז ופאנקי בלוז, ביחד זהו אוסף קטעי הבלוז מהטובים ששמעתי ובכל פעם שיוצא לי להקשיב לו. מסוג האלבומים שבהם אני מאבד את עצמי בתוך המוזיקה ופשוט נותן לאלבום לסחוף אותי לאן שהרוח תוביל אותי.

תגובות

  • דיסק אחד הטובים :)

    הרלב, 05-10-2009 23:45