אלבומים

Konono No 1 - Congotronics - 2005

נשמה שבטית הבוקעת מהבטון האורבני

מאת אורי בנקהלטר. 25-09-2009
Konono No 1 - Congotronics - 2005

איכשהו כשאנחנו חושבים על מוזיקה אפריקאית שבטית אנחנו מדמיינים כמה אפריקאים ערומים צבועים רוקדים בלילה בטבע. לא במקרה של קונונו. קונונו פועלים בתוך נוף אורבני לחלוטין. הם קמו מהאשפתות, את הכלים שלהם הם בנו בעצמם. בכדי להתגבר על רעש העיר הם היו צריכים להגביר את המוזיקה שלהם, הם בנו מיקרופונים ממגנטים, תופים מגרוטאות וכלים אפריקאים שחוברו לחשמל. הסאונדסיסטם שלהם זה מגפונים אימתניים.

 במקרה של קונונו המגרעות הפכו ליתרונות, דווקא האילתורים האלה גרמו לסאונד שלהם להיות כל כך מיוחד ויחודי. הם בעצם המציאו וגילו בכוחות עצמם את הכל, המקצבים שלהם שיבטיים לגמרי אבל עליהם יש מעטה של דיסטורשנים וסאונדים חשמליים מיוחדים. האקספרמנטליות באה מתוך יצירתיות ותמימות ולא מתוך רצון לשבור מוסכמות.

זה כאילו מתוך הג'ונגל האורבני המוכר פתאום נכנסת נשמה, כמו שד Voodoo שרוקד על חורבות הבטון, צועק מעל פקקי התנועה. השבט האנושי צועד ורוקד את הגאווה שלו, את הרוח החופשית שלו.

יש להם את ההסחפות של הטרנס, הביט הנצחי הבלתי נגמר ועל זה שכבות פסיכדליות מטורפות. המוזיקה היא בהחלט לא חוויה מלודית, ולא מוזיקת רקע. היא טוטלית והיא משתלטת. הדרך היחידה לשמוע אותה זה לשמוע אותה חזק ---הדרך היחידה לשמוע אותה זה לרקוד אותה. 

שימו את האלבום ברצף ותתחילו לרקוד, אל תתנו לשום דבר להפריע לכם, אסור לעצור. בערך באמצע הקטע השני התודעה שלכם תשתנה וזה אומר שקיבלתם את הKonono.

תגבירו ותרקדו את הנשמה שלכם .

יחי הרייב החדש.....

האתר של Konono No 1

תגובות