אלבומים

Bastila - Bastila - 2009

אלבום הבכורה של הלהקה שהצילה לי את לונדון

מאת אופיר בלום. 13-09-2009
Bastila - Bastila - 2009

יש שלושה דברים שאתם צריכים לדעת על Bastila: הם רביעיה שמשלבת רוק, סקא-פאנק ומקצבים ספרדים-צוענים, הם הוציאו השנה אלבום בכורה והכי חשוב – הם הצילו לי את לונדון. בעצם, יהיה מדויק יותר לומר שבמבט לאחור הם הצילו לי את לונדון. היות והם פתחו את יום ההופעות שבו הייתי בקאמפ בסטיבל והיו בדעבד ההופעה הטובה ביותר שראיתי באותו יום וכנראה בכל השבוע פלוס שהייתי שם.

הרושם הראשוני לשמיעת ההרכב היה דווקא פושר. הסיבה נעוצה בסינגל השני של האלבום שהיה אותו רושם ראשוני. Ghosts הוא שיר נחמד אבל לא לגמרי מבין מה הוא עושה באלבום, היות והוא נשמע מנותק ושונה ממנו לחלוטין, סגנון שונה לגמרי שגרם לי לחשוב שמדובר בהרכב סביר, אבל לא משהו מיוחד.

אחרי שמיעה של שאר השירים באלבום, הסיפור הוא שונה. הלהקה שמגיעה מאיי וויט בבריטניה מספרת על עצמה שהם תמיד רצו ליצור מוזיקה שיוצרת קשר בהופעה חיה, משהו שיוצר קשר עם הקהל. משמיעה של האלבום אפשר לראות כיצד זה עובד בצורה מצוינת ואפשר גם להבין למה דווקא הופעה חיה גרמה לי להתמכר לאלבום. אפשר לטעון שעד שהם יגיעו לארץ או אתם תגיעו ללונדון לא תוכלו להנות מהם כפי שאני נהנתי עד עכשיו, אבל לדעתי האלבום הוא פתרון זמני מעולה לבעיה הזאת.

תגובות

  • להקה מעולה ואלבום כיפי בטירוף

    יבגני, 13-09-2009 01:00

  • אחלה אלבום!

    פרלה, 13-09-2009 17:12