אלבומים

My second surprise – time to move on - 2009

האלבום השני של My Second Surprise אינו מפתיע כמו הראשון, אבל לפעמים גם משהו מוכר יכול להיות טוב. עופר רגב על Time to Move On

מאת עופר רגב. 18-09-2009
My second surprise – time to move on - 2009עטיפת האלבום

לפני כמה שנים החלה את דרכה להקה שלימים הפכה לצמד בשם My second surprise, אחרי שיתוף פעולה עם טל גורדון ודמו שכלל שישה שירים, הגיח אלבום הבכורה Avoidance as a way of life שכלל בין היתר את השיר Perferct cure בעל הקליפ המדהים שזכה להגיע לתחנות טלוויזיה מעבר לקו הירוק והאוקיינוס. מאז עברו כמה מי ביוב בירקון והצמד הפך לאיש בודד אחד בשם איל ניסטור שמצא את דרכו לברייטון באנגליה ולאחר מכן השתכן בארה"ב שם הוא מבלה את ימיו כיום.

עכשיו מגיע ההפתעה השנייה של ניסטור בשם Time to move on, אלבום שני שהוא בד"כ המבחן הגדול של להקה שהצליחה להפיק אלבום בכורה מוצלח. המבחן של ניסטור וההליכה בדרך לבד לגמרי באים לידי ביטוי במילים של איל במיוחד בשיר On my own וב-Maybe you're gold שם ניסטור מפקפק בעצמו קצת ומגלה שגם לבד הוא יכול להמשיך ולהוביל את העגלה.

האלבום השני איננו שונה בהרבה מהאלבום הראשון של הלהקהניסטור וכולל בעיקר שירים מלנכולים מלחששים של ניסטור המנגן על הכלים באלבום כמעט לגמרי לבד, נעזר באמצעים אלקטרונים וסמפלרים ליצירת הקצב השקט לאורכו של הלאבום כולו. אז נכון, זה לא מפתיע, וגם כנראה לא מחדש הרבה במוזיקה מהאלבום הראשון של הלהקה, אך נדמה שאם עושים משהו טוב, רצוי להמשיך אותו ואם הבסיס מאחורי השירים הוא טוב, אין סיבה לשנות את הנוסחא המנצחת.

Time to MOve On מכיל כמה מהשירים המלנכולים הטובים של השנה האחרונה, ביניהם When Your Crew Has Sunk Your Boat, There For You והמלכנוליה הארוכה שמשתרכת על פני שבע דקות שלמות בשם Once Again.

תמיד חשבתי שהאלבום הראשון של My Second Surprise הוא אלבום חורף מושלם שיצא בקיץ והצליח לקרר את החום הכבד בארץ ישראל, אז עכשיו לקראת קיץ 2009 יש כאן מרענן רשמי נוסף שגם לא יעלה לכם בבריאות וגם יקרר אתכם מבלי להצטנן.

תגובות