אלבומים

Lagwagon - Let's Talk About Feelings - 1998

ב- 98' לאגוואגן מוציאים אלבום שמעיף בני נוער בכל רחבי העולם אל הגלגשות שלהם, מתקפת פאנקרוק קליפורניי במיוחד לקיץ

מאת ניר קליין. 28-10-2009
Lagwagon - Let's Talk About Feelings - 1998

קיץ 2001, וכמו כל טינאייג'ר עם יותר מדי אנרגיה ופחות מדי תעסוקה גם אני מצאתי את עצמי עם סקטבורד רוב חלקי היום מנסה לעשות קיקפליפים ובורדסליידים, בדרך כלל בלי הרבה הצלחה. בשלב הזה, הסקייטרים הלא מוצלחים בינינו עברו לשחק בטוני הוק, שהיווה אחלה אלטרנטיבה לפחות מוכשרים. עכשיו, המשחק הזה, כשלעצמו הוא די טוב, אבל מה שעוד יותר טוב בו הוא הסאונדטראק ולהקה אחת בפרט שהופכת את המשחק הזה לאדיר: לאגוואגן. אף אחד לא יכל להתעלם מהלהיט שלהם may 16th, שבאמת גורם לך להרגיש כאילו אתה בקליפורניה באמצע אוגוסט, מסקיט ביום עם כל החברס המגניבים שלך והולך להופעות פאנקרוק בערב, מה שבעצם תימצת את כל מה שאני והחברים שלי רצינו באותה תקופה.

בכל אופן, מהר מאוד מצאתי את האלבום lets talk about feelings שבו הופיע השיר.

והשירים פשוט הדהימו אותי- ידעתי שזה מה שרציתי לשמוע כל הזמן הזה, פשוט לא ידעתי איך למצוא את זה מחוץ לגבולות ה MTV . השירים, רובם מהירים, שירי פאנקרוק קופצניים מלאים באנרגיה של קיץ, עם מלודיות גיטרה פשוטות ומרגשות, תופים חזקים שיושבים בדיוק במקום ואחלה שירה של הסולן ג'ואי קייפ (שגם שר בלהקת me first and the gimme gimmes שעושים גרסאות כיסוי לשירים ידועים- פאנקרוק סטייל). הקול שלו לא בדיוק מהוקצע ולא מה שהיית מצפה מ"זמר" אבל הוא עושה יופי של עבודה, שירה מלודית וברורה. המילים בדרך כלל מדברות על רגשות וקשיים כמו הבחורה הקלאסית שעוזבת, בכיינויות  על הגעה בזמן להופעות והמחסור במקלחות ואוכל סביר בטור... מרחם עליכם חבר'ה. ודווקא בגלל מילים כאלה כל כך כיף לשמוע את הלהקה הזאת- מילים שקצת מרחיקות אותנו מכל מה שקורה כאן.

באלבום יש 12 שירים שרובם לא עוברים את מחסום ה2 וחצי דקות, ככה שמאוד קשה להשתעמם כאן. הנקודות החזקות באלבום הן בעיקר השירים may 16th, after you my friend והשיר המהיר והקצר במיוחד hurry up and wait. נקודת החולשה היחידה לדעתי באלבום הזה היא הקאבר הקצת צולע לשיר everything turns grey של agent orange,  שלא כל כך מצליח לרגש כמו המקור.

בקיצור, אחלה אלבום פאנקרוק, קצר, מהיר וקולע, בדיוק לימי הקיץ, בדרך לים.

לא לשכוח את הסקטבורד!

תגובות