אלבומים

And So I Watch You From Afar - And So I Watch You From Afar - 2009

הכוח המתפרץ של The Mars Volta, החדות של Melt Banana, הטירוף והמקוריות של Crystal Antlers, עטופים באריזת פוסט רוק אירית שעונה לשם הבלתי אפשרי And So I Watch You From Afar

מאת אודי ניב. 06-08-2009
And So I Watch You From Afar - And So I Watch You From Afar - 2009

ספק ריבוי האלבומים שנגלים לאוזני, ספק חוסר שביעות הרצון שלי מהשנה המוזיקלית הנוכחית או שמא בכלל העיסוק הבלתי פוסק ברדיפה אחר זנבי, כולם כולל כולם, באים לעזרתי כתירוץ למחסום הכתיבה שפוקד אותי בחודשים האחרונים. זה מכבר שלא מצאתי עצמי יושב וחולק אהבה מוזיקלית עם אחת מחברותיי הטובות ביותר - המקלדת. גם ברגעים שכבר הצלחתי להושיב עצמי לכתוב, מצאתי עצמי ממלמל בקול, "מאן, אם זה לא יוצא החוצה, כנראה שזה מספיק מלהיב אותך".

כך או אחרת, כשאלבום הבכורה של And So I Watch You From Afar מצא עצמו מתגלגל בדרך לא דרך אל רשימת ההאזנה שלי, נפתחה לה הדלת. משהו פתאום קרה. מצאתי עצמי מבצע פקודות פיזיולוגיות בלתי נשלטות; מהשתוללות חסרת רסן עם עצמי בין כותלי החדר דרך שליחת לינקים בלתי פוסקת לחברים בעלי טעם מוזיקלי דומה ועד כמובן, הפיכת ההתלהבות הזו לכדי עמוד קריא (או לפחות מתיימר להיות).

הכוח המתפרץ של The Mars Volta, החדות של Melt Banana, הטירוף והמקוריות של Crystal Antlers ואפילו שאריות ממעברים של להקות כמו Rage Against The Machine מוצאים את דרכם לאריזת פוסט רוק אירית שעונה לשם הבלתי אפשרי And So I Watch You From Afar. הרביעייה הכוחנית שנחתה בסלון בייתי היישר מאירלנד הכניסה לי אגרוף בבטן. ללא כל מצפון, או רגשי נחיתות, כשעל פניה חיוך ניצחון, היא עמדה בצד להתבונן בי מתמודד.

בדומה לכל השמות שהוזכרו לעיל, מדובר במוזיקה מורכבת ובלתי מתפשרת , שמרבית יצירותיה מתפתלות בין כמה ז'אנרים שונים, מקצבים מגוונים ושכבות על גבי שכבות של אפקטים. בניגוד לרשימת הניים-דרופינג, מדובר בהרכב פוסט רוק אינסטרומנטלי שמצליח לגשר על הפער שנוצר הין המאזין למוזיקה, כשאין מילים מקשרות בניהם.

קצת כמוהם, גם אני לא בהכרח מוצא את המילים הנכונות ביותר לשלב עם או על המוזיקה שלהם. ולכן, אולי טוב יותר להמשיך בדרכה של הלהקה, וללא מילים, לתת למוזיקה לעשות את שלה.

מייספייס

תגובות