אלבומים

Scarlett Johansson - Anywhere I Lay My Head - 2008

אלבום שמזרים אפיק קריר וצונן כשבחוץ השמש לא מרפה. נותר רק להניח ראש בצל

מאת שרין לוי. 10-08-2009
Scarlett Johansson - Anywhere I Lay My Head - 2008

אוויר, מזון ושתייה, משהו לעשן, קורת גג, מוזיקה וקצת אהבה - זה כל מה שאני צריכה. אבל מה קורה כשצורך אחד פתאום יוצא מאיזון, או חמור מזה, כשחסרון של צורך חלילה מורגש?

רצה הגורל ולפני כמה ימים זוג האוזניים השני שלי - אוזניות האמ.פי - נדפקו, ואיתן רמת הסרוטונין צנחה באורח פלא. תגידו חוסר פרופורציה או סתם פינוק, אבל בשבילי זו הרעת תנאים.

אני משוטטת בעיר על האופניים ונאזקת בעל כורחי על ידי צפצופי מכוניות וסירנות של אמבולנסים כשהם מלווים אותי בדרכי כאילו הייתי אסירה. בקו 5 מתרחש האונס, כששיחות הסרק בנייד של ההיא שמאחורי ושל זה שמלפני לופתות את אוזניי. כעבור פחות משעה; איי ניד מיי פאקינג מיוזיק באק! עם יד על הלב, מה הדבר הראשון שבנות עושות כשמכשיר מתקלקל? קודם כל ריסטארט. ואם זה לא עובד אז אנחנו עושות ריסטארט לריסטארט ואם גם זה לא עובד, אנחנו רצות לגבר שמבין עניין, רק כדי לשאול אותו מה לעשות, שיתדרך וכאלה.

שפר מזלי והשלב של הריסטארט לריסטארט - ניתוק הבלוטוס' פלוס כיבוי האוזניות והנגן - עשה את העבודה. אני מתנשמת לרווחה כמו חבלנית שהרגע נטרלה פצצה, ושמה פליי על האלבום של סקרלט ג'והנסון. פאוז קטן לגילוי נאות: כששמעתי לראשונה שג'והנסון הקליטה אלבום בכורה משלה, הייתי ככה קרובה להשליך את פיסת המידע הזאת לסל המיחזור. זה פשוט נשמע לי רעיון די גרוע ששחקנית הוליוודית מצליחה מחלטרת באולפנים ומוציאה אלבום. עד שערב אחד ישבתי לדמם על הבר ב'שסק' והשיר Falling Down התנגן ברקע. זה צלצל מוכר ושלח אותי מהר בחזרה הביתה לנבור בתיקיות מ- 2008. 

אתם יודעים מה זה לקבל בחזרה צורך בסיסי? ועוד מג'והנסון. באלבום Anywhere I Lay My Head היא חברה למפיק דייב סיטק, חבר בלהקת טי וי און דה רדיו והמפיק של היה יה יהס. יחד עם עשרה טיונים של טום וויטס פלוס אחד מקורי של שניהם, Song For Jo - שבווליום מכוון יתאים לזמן שבו אתם עושים אהבה - הם הצליחו להפתיע אותי. נדמה כי ללא מאמץ הם יצרו את הלא יאומן: אלבום דרים-פופ-רוק אדולט עם מרקם סאונדספייסי, רך ואינטימי. השפעות מאזי סטאריות מובהקות ומעט שייניד אוק'ונוריות מחזקות את טעם הביטרסוויט. ג'והנסון מתהדרת בסקס סטייל המוכר שלה לא רק בסרטים, גם כאן היא מורידה הכול, אבל הפעם נשארת רק עם הקול.

תגובות

  • אלבום שההפקה שלו

    יותר טובה מהביצועים של סקרלט. וכתיבה משובחת כרגיל. :)

    יבגני, 10-08-2009 13:57

  • לדמם איתך על הבר...

    גם בקריאה חוזרת, הכיף נשאר

    מיצפטל, 11-08-2009 14:01