אלבומים

The Bees - Octopus - 2007

אלבום שטומן בתוכו הבטחות קונקרטיות לאושר רגעי

מאת עדי הררי. 06-08-2009
The Bees - Octopus - 2007

חודש יולי, יום שישי בצהריים, האוטובוס מצפון העיר מזדחל באיטיות דרך עבודות השיפוץ הבלתי נגמרות ברחוב אבן גבירול. התחנה הראשונה במסע אל היעד הנחשק שנקרא הבית הממוזג שלי. אני יושבת מקופלת במושב זוגי אפרורי, לחי ימין מרוחה על החלון ומבט תשוש בעיניים. השקט היחסי באוטובוס משמש כשכבת בידוד קלושה מההמולה האנושית שבחוץ ומוזיקת פולק באוזניות מכניסה אותי למצב רוח חולמני.

סמוך למגדלי המאה, מבט מנומש מהמדרכה תופס את מבטי המנומנם. מעוטר ברעמת תלתלים כתומה וקורקינט ישן, עומד ילד בערך בן שמונה ובוהה בי בחיוך שובב. הרמזור מתחלף לירוק, ובתיאום מושלם, אלבום מתחלף רנדומאלית בנגן. הצלילים הראשונים של ? Who Cares What The Questions Is הרצועה הפותחת באלבום של The Bees מכריזים את הקץ על הנמנום בציבור שתכננתי.

האוטובוס ממשיך לזחול, אבל אותו חיוך שובב הצליח לחצות רחוב סואן ולהתמזג עם הצלילים השמחים שבאוזניות. כשהאלבום מתנגן ברקע, הוא מצליח ליצור אצלי את אותם רגעים נדירים בחיים שהמציאות רצה מולנו כמו בסרט והפסקול כאילו נתפר במיוחד לרגע הנתון הזה. רחוב אבן גבירול ועוברי אורח מקריים מתערבבים, וצהריים לחים של יום שישי עירוני הופכים לקרנבל צבעוני. בחורה בשמלה טורקיז, רוכב קטנוע חבוש קסדה צהובה, זוג מתואם בחולצות ורודות, עצים בשלושה גוונים שונים של ירוק ושמים כחולים מסנוורים. האוטובוס ממשיך במורד הרחוב, ומצד ימין מלווה אותנו השדון הכתום. מנצח על אותו קרנבל אנושי תוך תמרוני קורקינט בלתי אפשריים בין הולכי רגל, רוכבי אופניים, עגלות תינוק, בתי קפה וכלבים.

Octopus הוא האלבום השלישי של The Bees, להקה בריטית קטנה מהאי Isle of Wight שבדרום אנגליה. אלו עשרה קטעים שמסייעים לגוף האנושי לייצר כאלה כמויות מאסיביות של סרוטונין, שקיים החשש שבקרוב תוכלו לרכוש את האלבום רק באמצעות מרשם רופא. רשימת הכלים כוללת גיטרות, פסנתר, סקסופון, קלרינט, מנדולינה, תופים, פרקשיין, באס, אורגן, חצוצרה, מפוחית ולפחות עוד חמישה כלים שאני לא יודעת לתרגם. העושר המוזיקלי הזה מקשה על קטלוג האלבום לז'אנר מוזיקלי ספציפי ובייאוש ספונטני גורם למאזין הממוצע להגדיר אותם בנגן תחת התיקייה "שמח" ולסיים עם העניין. וכשחיוך מטופש כבר מרוח לך על הפרצוף, באמת למי אכפת לעזאזל מה הייתה השאלה?

תגובות

 • NICE

  GUY, 07-08-2009 17:11

 • איזה יופי של בחירה

  דיסק מעולללה יההההההההההההה

  פיל, 07-08-2009 19:49

 • נשמע טוב

  גיא האמיתי, 08-08-2009 21:00