אלבומים

mungo's hi fi - sounds system champions -2008

אלבום מגוון ומענג שמתאים בצורה אידיאלית לימים הקשים של הקיץ הישראלי

מאת דן בסמן. 23-07-2009
mungo's hi fi - sounds system champions -2008

בקייץ אני מרבה לשמוע רגאיי,תחושת הסולידריות עם מדינה חמה אחרת שסובלת ממשטר מושחת ומובלת לכיוון הרסני, תמיד גורמת לי להרגיש הרבה יותר נינוח. לכן נדהמתי לגלות שהאלבום המצוין "סאונד סיסטם צ'מפיונס", לא הופק בקינגסטון המרופטת על ידי ראסטפרים מעושנים ומקומטים,לא.. גם לא בדרום לונדון המטונפת על ידי מהגרים ממורמרים ומקופחים. האלבום בעל העטיפה הצהבהבה, שמשלב בתוכו שלל סגנונות מוסיקליים מהנים כמו רגאיי, ראב א-דאב ודאנס הול עדכני, נוצר למרבה התמיהה בסקוטלנד הקרירה, על ידי חבר'ה שמקיימים ליין מסיבות בבית הספר לאומנויות של גלזגו!

אחרי ימים של תחושת דיסוננס קשה ולילות בלי שינה, עקב התגלית המרעישה, הגעתי למסקנה שהאלבום פשוט יותר מדי טוב בשביל לפסול אותו בגלל האמונות הפרטיות שלי, הרי אם יש אנשים בסקוטלנד שמצליחים לדמיין שהם נמצאים בקינגסטון החמימה, מי אנחנו שלא נצליח לזרום עם העניין -הרי פה הרבה יותר חם ועני!. בנוסף כל הקטעים באלבום מבוצעים בשיתוף מיטב האמנים הכריזמטיים של הסצנה המרתקת, דוגמת-"טופ-קאט","טיפא-איירי" ו"בראדר קולטצ'ר".- עובדה שהופכת כל קטע בו לחד, נוקב ובעל קיום עצמאי.

בקיצור, מדובר באלבום קייצי ומענג שמתאים בצורה אידיאלית לימים הקשים של הקיץ הישראלי. אין ספק שמדובר בהרכב מוכשר שמצליח להכיל באלבום יחיד ומושקע, קולאז' כמעט מושלם, המורכב משלל סגנונות בביצועים משובחים של אמנים מוכשרים ומסקרנים,מומלץ

תגובות