אלבומים

Nofx - Coasters & Frisbees - 2009

הרף בפאנק רוק עולה פעם נוספת- Nofx גרסת קיץ 2009.

מאת ניר קליין. 03-07-2009
Nofx - Coasters & Frisbees - 2009

 

Coasters & Frisbees, כך בחרו Nofx לכנות את האלבום והתקליט החדשים שיצאו ממש עכשיו ב2009. לאלבום שם משלו ולויניל גם כן: הדיסק, בשל הקופסא המרובעת נקרא "coaster", או בתרגום חופשי לעברית "תחתית של כוס". התקליט העגול נקרא פריסבי, ההוא שזורקים על חוף הים. שלא תבינו לא נכון, גם בתקליט וגם בדיסק נמצאים בדיוק אותם שירים באותו הסדר, אותן הגיטרות המהירות, הליריקה החצופה והדייקנות שמאפיינת את נואפקס. כנראה שלארבעת הפאנק רוקרים הישישים (מי היה מאמין, כבר עברו את גיל 40!) לא ממש אכפת איזה שימוש נעשה במוזיקה שלהם, והם אפילו מייעדים לה שימוש אחר מעבר למוזיקה.

אבל אל תתנו לחבר'ה האלה להטעות אתכם, זהו סימן ההיכר של נואפקס- הומור עצמי בלי הפסקה, כשבעצם הם בין הנגנים הטובים בפאנק רוק כיום, אם לא ה-נגנים. האלבום נותן מנה הגונה של 12 טראקים שאפשר לשמוע בכיף בלי הפסקה ועוד לחזור לשמיעה נוספת רגע אחרי שהוא נגמר.

האקשן מתחיל כבר בפתיחה: השיר הראשון נפתח בסולו יצירתי ומדוייק שמוביל לשיר פאנק פוליטי ובועט, ומיד אחריו מגיע עוד שיר שלא נופל ברמת האנרגיה עם ביקורת חברתית עטופה בהומור ספק שנון ספק פיפי-קקי שכל כך מאפיין את הלהקה הזאת. עוד שיר עוקב- והפעם, כמה מפתיע, מדבר על בעיות השתיה של הלהקה, וחוזר חלילה...

כל שיר הוא יחודי ומביא נושא מעניין בפני עצמו שלהקות לא טורחות לדון בו בשירים שלהם בדרך כלל, כמו השיר

Bruce eddie & paul, שדן במעללי להקת Judas priest הידועה ומגולל את סיפורה בליווי סולואים שלא יביישו אף להקת גלאם- מטאל.

מי שאוהב פאנקרוק יהנה מהאלבום הזה הרבה מאוד זמן, בגלל שנואפקס פשוט מעלים את הרף בז'אנר ונותנים לכל הלהקות האחרות אידיאל חדש לשאוף אליו. למוזיקאים שביניכם- זה הזמן להוציא את הגיטרה להתיישב על מערכת התופים ולקחת חלק בקורס הפאנקרוק המזורז הזה, קיץ 2009 פה ו-Nofx מודיעים לכם שהגיע הזמן לעלות ברמה.

תגובות

  • חחחח

    ספק שנון ספק פיפי-קקי....חמוד! אחלה ביקורת

    עדיחאתול, 03-07-2009 22:51

  • נו באמת...

    Bruce Eddie & Paul זה על Iron Maiden מה עם קצת לדבר על המילים של טראק כמו My orphan year? פאק מייק מעולם לא נשמע כל כך רציני ועמוק בטראק הזה...

    וואלה, 14-05-2010 15:51