אלבומים

Mugison - Mugiboogie - 2008

סוד הקסם של האלבום בעיניים של טיפוס שמשתעמם בקלות רבה מדי ,כמוני, הוא הגיוון

מאת אורלי נקלר. 30-06-2009
Mugison  - Mugiboogie - 2008

  הקלות שבה יכולתי לציין את אלבום השנה בכל אחד מעשרה אלבומים שהפילו אותי בשנת 2008, הופכת אותה אפילו יותר מדהימה מוסיקלית משנים עברו. אך כמו בכל קונפליקט מתוק אחר שמייצרים חיינו המונוגאמיים ביסודם, לאחר מחשבה על האחד והיחיד שלי, ראוי שאלך עם מוגיסאן.

למרות שהוא מכיל בתוכו את כולם גם יחד תגם אם תחברו בין סלייר, מיסטר באנגל, ביץ' בויז, טים באקלי וטום וייטס, עדיין תקבלו מושג קלוש מאד אודות האלבום הייחודי הזה,. הנדנדה המוסיקלית שמייצר Örn Elías Guðmundsson, א.ק.א מוגיסאן, באלבום המופת  mugiboogi, נעה בין בלדות רוק פולקיות ואף בלוזיות/גוספליות לפרקים, לבין יצירות סכיזופרניות-מטאליות, פרוגרסיביות ומסמרות שיער. הנגיעה בקרקע לחלקיק השנייה תוך נסיקה חזרה למעלה בשנייה שאחרי, מספקת תחושת אבדן שיווי משקל לאורך האלבום כולו. כמו חבילת "מנטוס" בטעמים, כל שיר שתשלוף מפתיע באופן שונה לגמרי אך מרגש בדיוק באותה מידה.

סוד הקסם של האלבום בעיניים של טיפוס שמשתעמם בקלות רבה מדי ,כמוני, הוא הגיוון. ניסויי הכלים וחציית הז'אנרים הערוכה למופת על גבי קולו הצרוד-הצרחני והנפלא של מוגיסאן הופך את החוויה של האלבום למרתקת. מתנה איסלנדית כובשת לחובבי הצד הקפוא של הכדור, וגם לכל השאר

תגובות

  • The Animal

    הוא שיר משובח ואנחנו הישראלים מוזכרים בו כרגיל בהקשר לסכסוך עתיק היומין.. אלבום חובה!

    שירו, 30-06-2009 19:38