אלבומים

Reel Big Fish - Fame, Fortune and Fornication – 2008

הפישים חוזרים למקורות

מאת אופיר בלום. 01-07-2009
Reel Big Fish - Fame, Fortune and Fornication – 2008

אני חייב לשתף אתכם בהארה שעברתי לאחרונה. זה אולי ישמע יומרני, אבל גיליתי שקאברים של סקא פאנק לשירים זה הדבר הכי מגניב בהיסטוריה של העולם. או לפחות בהיסטוריה הקצרה שלי. הנה, תנסו בעצמכם. קחו שיר, כל שיר, יכול להיות רגוע כמו טום פאטי הכמעט קאנטרי או פרוע כמו  פויזן הרוק-אייטיז להחריד. עכשיו תוסיפו לו חצוצרה וטרומבון אחד או שניים. נו, לא נשמע שונה מספיק כדי שתתאהבו בו?

יפה, עכשיו אחרי שהבהרתי את הנקודה הזאת, אני אכוון אותה על אלבום הסטודיו השביעי של "ריל ביג פיש", Fame, Fortune and Fornication רואה את הפישים לוקחים פסק זמן מלכתוב שירים בעצמם (ולמען האמת טוב שכך) וחוזרים למקורות שלהם - הומאז' לאמנים ידועים יותר וגם כמה פחות.

קאברים בכללי עדיף לדעתי לחלק לשתיים. כאלה שמשנים את מבנה ומהות השיר לגמרי ואלה שפשוט לוקחים את אותו השיר כמעט באותה צורה פרט לכמה שינויים מינוריים.  באלבום אפשר למצוא ייצוג הולם לשני החלקים. Brown Eyed Girl  הקלאסי והנעים לאוזן למשל הופך למקפיץ יותר, אנרגטי יותר והתוצאה היא שאתה שר את השה-לה-לה של השיר בהרבה יותר כיף.

באלבום אפשר לראות גם איך הפישים עושים כבוד לקודמיהם. הם מצטרפים לרשימה מכובדת שמבצעת את Monkey Man ואילו השיא של האלבום הוא בעצם שילוב בן ישן לישן יותר:  Authority Song  של ג'ון מלאנקאמפ פוגש בסיומו את Fought The Law I של הקלאש.  ריל ביג פיש אולי התחילו בתור הרכב קאברים ללהקות מטאל אבל כנראה שהם ראו את האור הרבה לפני.

תגובות