אלבומים

Mew - Half The World is Watching Me - 2000

אני שוב מסתכלת על המלים המצוירות, והמנגינה מסתכלת אלי. שרין לוי מתבגרת

מאת שרין לוי. 25-06-2009
Mew - Half The World is Watching Me - 2000

 

מיו. כמו 'ניו' רק עם מ' בהתחלה. התרגום המילולי הוא 'יללה'. פירוש נוסף: יצור אגדי, חתולי וורדרד, סוג של פוקימון יפני, אבל בעיקר שם של להקת רוק-אינדי דנית שאולי אתם לא מכירים. בעצם אם שמעתם את דינוזאור ג'וניור (שיגיעו לארץ בעזרת העד הכל יודע בתחילת ספטמבר הקרוב לחמם את פיית' נו מור), או אם אתם פאן של בלונד רדהד, אז יש סיכוי שתכירו את הלהקה. אפילו שהיא כבר בת 15.

האלבום השני שלהם יצא לראשונה בשנת 2000 ושוחרר בהוצאה מחודשת ב- 2007. Half The World is Watching Me הוא מפגן מרשים של ארט רוק וספייס דרים פופ. המילים צעירות, אולי אפילו תמימות, מתכתבות עם הלחנים ומרכיבות עימם פאזל בן עשר רצועות. איכשהו נדמה שכל רצועה עשויה מאינסוף חלקים שונים, מאלפי רסיסים של מחשבות ותחושות שהתאגדו למקשה אחת, ליצירה שלמה, לאלבום.

קחו למשל את הרצועה החמישית, Her Voice is Beyond Her Years  דואט רומנטי ורך שמדגים כיצד לחישה חנוקה מדמעות נשמעת כמו צעקה שמגיעה עד השמיים. מרגש זה לא מילה - זה בסך הכל יכולת אינדיבידואלית לעבד מציאות חיה.

זה יעשה עוול לרצועה שפותחת את האלבום, Am I Wry בלי להזכיר את הבחור שהכיר לי את המוזיקה המופלאה של מיו. כמו לא מעט רווקים תלאביבים, פרחים לא בדיוק היו בארסנל שלו. מה שכן וטוב שכך, לפחות מוזיקה טובה הייתה לו. הוא השמיע לי את הטראק, בנונשלנט, על הדרך, כאילו זה לא היה שיר החודש שלו. כאילו זה לא תקוע אצלו בריפיט כבר כמה ימים, אם לא שבועות, אם לא חודשים.

אני רצינית; זה שיר שאם הייתי מציירת אותו, הייתי מתחילה דווקא עם הגבעול. אחר כך עוברת לעלים סדורים בצורה ספירלית, אחר כך לגביע, ולבסוף הייתי מציירת את עלי הכותרת מעטרים את מרכז הפרח במעגלים. הבחור לא קטף לי פרח (רק קסס אותו) אבל עבור עבריינית מוזיקה מושבעת שכמותי, אפשר לומר שההכרות האגבית שהוא ערך לי עם השיר, שוות ערך למחווה הרומנטית מהסוג הישן והטוב. אה, גם הייתי צובעת את הפרח, בירוק דשא ובכחול דרדס.

'Mica', הרצועה השנייה ו'Saliva' זו שבאה אחריה, יגרמו לה לחייך ולו יישאר טעם מתוק בפה. גם הם בני 15, גם הם מצוירים. כשברקע 156, הרצועה השישית, הם יתנדנדו במגרש המשחקים. אבל בנדנדות נפרדות, ובדיוק כשהוא ישיר לה "I Won't Care for You Like I'm Really Supposed to" היא תעוף ותיפול על החול, רק בגלל התנופה החזקה שהיא לקחה, זה לא באמת שהמילים שלו פגעו בה.

הרצועה האחרונה פשוטה ובעלת מקצב קבוע מרומם נפש ונקראת I Should Have Been A Tsin-tsi, והיא גם הקטע הקצר ביותר באלבום (2.14 דקות). אחרי שגיגלתי את המילה הלא ברורה, התברר לי ש'צין-צי' זה בכלל צמח מרפא סיני. עכשיו לך תבין למה התכוון המחבר. אז אני שוב מסתכלת על המלים המצוירות, והמנגינה מסתכלת אלי. ואיפשהו אני יודעת שהאלבום הזה תמיד יזכיר לי אותו, את הבחור שלא נתן לי פרח יפה וכחול, אבל אני נתתי לו הכול. הוא פשוט הביא איתו ניו-מיוזיק. היי, הוא הביא את מיו! אם עכשיו אשמיע יללה, חצי מהעולם יראה אותי - אז לפחות שאתם תשמעו.

תגובות

 • בת 15 ונשמעת כמו בת 5

  הפתעת אותי. את האלבום הזה אני פחות מכיר. את am i wry? no אני מכיר מ-frengers שיצא אחריו. אבל לקראת הספיישל המתבשל אני בהחלט מתכוון לחרוש עליו...

  גורלי, 25-06-2009 14:08

 • אז תוסיף

  את And the Glass Handed Kites, הוא מעולה פלוס ואיזה כיף ספיישל :)

  מיכלמר, 25-06-2009 18:57

 • SOMETiMES YOU JUST HAVE TO KNOW WHAT TO WiSH FOR

  פראנג'י באני, 25-06-2009 19:47

 • אחלה להקה!

  חרא בחור! וצוחק מי שצוחק אחרון ...

  אודיני, 25-06-2009 20:38