אלבומים

Seeland - Tomorrow Today - 2009

אלבום חדש ליוצאי Broadcast ו-Plone מסתמן כמרענן הבלתי רשמי שלי לקיץ הנוכחי. מומלץ בקור.

מאת ניר גורלי. 19-06-2009
Seeland - Tomorrow Today - 2009

הקיץ הולך ונהיה חם יותר משנה לשנה. האמת שחם זו מילה מנומסת שאינה מכילה את כל הלחות, הדביקות, והמועקה שנופלת עלינו אם רק חטאנו את החטא הנורא של לבישת מכנסיים ארוכים. אבל לא על הקיץ הנורא אני רוצה לדבר כי אם על מוזיקה טובה שאמורה לעזור לנו להעביר אותו בקרירות. והאמת, כשמאזינים למוזיקה בריטית זה לא מפתיע למצוא פנינים חדשות וצוננות.

ההרכב seeland הוא הרכב חדש בשטח ומכיל שלישייה של בריטים חביבים שכשלעצמם אינם חדשים כלל וכלל. הסולן, טים פלטון, הוא הגיטריסט של ההרכב המשובח Broadcast וזאת כבר נקודת פתיחה מצוינת. שותפו ליצירה ולהפקה בילי ביינברידג' אף הוא אינו חדש בסצנה והיה חבר בהרכב האלקטרוני Plone. לא מזמן יצא אלבום הבכורה שלהם"Tomorrow today" בלייבל האינדי "loaf" והוא הדבר היחיד כרגע ששומר על שפיותי בעודי מתנייע על קו 26 המהביל בדרך ללימודים וחזרה.

לפני שאדבר על האלבום עצמו הרשו לי לסייג, אמנם הגדרתי אותם כבריטים צוננים אבל לרגע אל תתבלבלו ותחשבו שאני מתכוון לזן הכבד והדיכאוני שכל כך מזוהה עם הממלכה המאוחדת. מדובר באלבום קליל ואוורירי שנע על מצע אלקטרוניקה חלומית, בסגנון שמאוד מזכיר את Stereolab ולהקת האם. הקול של פלטון מרחף מעל ומגדיר באופן מדויק את המשמעות של המילה cool, הן במשמעותה הצוננת והן במשמעותה המגניבה. והשירים, חלקם טובים וחלקם לא פחות ממושלמים. בולטים במיוחד השירים Hang On Lucifer ו-Captured, שירי פופ כה ממכרים שרק חבל שלא הגיעו עדיין לרדיו הישראלי ומשם לרחוב הישראלי הרותח.

עדיין קשה למצוא עליהם חומרים ביוטיוב אז קבלו בינתיים קטע שדווקא לא מופיע באלבום, רק בשביל הטעימה:

נ.ב. אחרי כתיבת שורות אלו נתקלתי בבלוג הבריטי pop musicology שפתח את ביקורתו במטאפורה הבאה: Blankets of stinging warmth, the kind of warmth you feel when you've gotten on the bus after waiting in the bitterest cold, waits for you in Tomorrow Today.

מה אתם אומרים?תפיסה של מוזיקה היא אכן עד כדי כך סובייקטיבית? או שאולי מדובר בשינוי במבנה הגנטי שלנו אל מול הבריטים? כנראה לזה התכוון המשורר כשאמר "אותו מקרר בגישה כל כך שונה". אני בכל אופן, עדיין גורס שמדובר במקרר.

תגובות

 • תודה על ההמלצה, נשמע טוב

  הקול של הסולן הזכיר לי קצת את הקול של גראף רייס.

  יבגני, 19-06-2009 00:17

 • התאפקתי שלא להגיד את זה

  עוד יגידו שאני משוחד

  גורלי, 19-06-2009 00:44

 • תעבירו לבחור שחוצב בסלע

  את הטקסט!! מרענן היא אולי המילה הכי מתאימה לאלבום הזה

  אודיני, 19-06-2009 14:18

 • וואוו ממש יפה

  תודה על ההמלצה

  אורי בנקהלטר, 19-06-2009 15:37

 • אלבום מעולה

  חבל שאין גישה לעוד שירים להמחשה...

  Alter-Nate, 19-06-2009 16:37

 • כתוב נהדר, גורלי

  כמו שצריך

  שרהג'ונס, 20-06-2009 20:20

 • אודי רדומסקי - Founder and A&R-Loaf Recordings

  ראוי לציין שאת הלייבל Loaf הקים ומנהל חבר יקר: אודי רדומסקי! שימו לב לעוד ריליסים מצוינים של הלייבל: http://lorecordings.greedbag.com/dept/~loaf http://www.myspace.com/loafrecordings

  דידי, 16-12-2009 16:57