אלבומים

The Breeders - Title TK - 2002

זה כנראה לא האלבום המצליח או המפורסם ביותר של ה- Breeders אבל צריך לתת תשומת לב גם לילדים הפחות מוצלחים

מאת קרן רובין. 08-06-2008
The Breeders - Title TK - 2002

Title TK הוא האלבום השלישי של ה- Breeders, שיצא ב- 2002. הוא נפתח בקנון הרמוני של האחיות דיל-  Little Fury. האחיות דיל הן קים על הבס וקלי על החשמלית, והBreeders הן להקת הבנות הכי לא להקת בנות שייצא לכם לשמוע. הן מגניבות, הן מלהיבות והן לא יעשו לכם ילד.

ה Dandy Warhols אפילו הקליטו את המחווה Cool as Kim Deal בה הם מביעים את רצונם העז למצוא נערה מגניבה כמוה. היא היתה הבסיסטית של הPixies, הקימה את The Amps, אבל הצליחה להתרבות באמת רק בBreeders.

My big drum"

On your big face

The one-eyed jazz

As hickeys fade"  (מתוך Little Fury"")

האלבום הזה מקפיץ, קשה לשמוע אותו בשרירים רפויים. הבס של דיל הוא כמו החליל של ההוא מהמלין. רצועות כמו The She, Son of Three, Full on Idle ו- Too Alive יפיחו בכם חיים, ואת הנשימה תוכלו להסדיר כש Forced to Drive ו- T and T האינסטרומנטלי יתנגנו, אם תצליחו לא להיכנע למנגינה המדבקת של האחרון. הן כביכול לא משופשפות, נשמעות כמו הלהקה שתמיד רציתם שתהיה לכם בתיכון (ובראיונות מצולמים הן נשמעות עד היום כמו תיכוניסטיות בנות 47) אבל זה בכל זאת אלבום רצוף ומחובר, כמו שאר האלבומים שלהם.

"I am the autumn in the scarlet I am the make-up on your eyes I land to sail Island sail Yeah, we're moving" (מתוך "Off You")

הסינגל הראשון ששוחרר היה Off You, אחד השירים האהובים עליי באלבום ובין היחידים השקטים בו. זה שיר לסבי עצוב עד דמעות, מרענן כשזה מגיע מהילדות שמשחקות כדורגל בשכונה, ברגליים מלאות חבלות ופלסטרים. קים דיל לסבית, וגם חלק מחברות הלהקה האחרות (שבשנים האחרונים מנגנים בה גם גברים) אבל לא מדברים על זה. זה שם, מובן מאליו, נמצא בשירים, אבל אין יציאות מהארון, אין ראיונות שנמכרים על גבי חשיפות בנושא, כי מבחינתן זה לא משהו להתעסק בו.

"Where no humanCarries a mapYou say you gotta burn to shineBut every prism unwindsA road to ruinAnd this ticket's mine" (מתוך "The she")

זה כנראה לא האלבום המצליח או המפורסם ביותר שלהן אבל צריך לתת תשומת לב גם לילדים הפחות מוצלחים, אלה שיושבים שקטים בשורות האחרונות של הכיתה ומחכים שיגלו אותם. ההמלצה האחרונה היא להיכנס ליוטיוב ולחפש קליפים והופעות חיות של הברידרס, נראה אם תצליחו להישאר אדישים.

תגובות