אלבומים

Honey Owens - Blood Is Clean - 2008

האזנה של שבת בבוקר, בפעם המי יודע כמה, ליצירה המרגשת Blood Is Clean, עמוק מאחורי התודעה של האקסלי.

מאת יאיר יונה. 03-06-2009
Honey Owens - Blood Is Clean - 2008

Honey Owens, הידועה (למי שהיא ידועה לו) כ-Valet, הוציאה אלבום סולו ראשון ב 2006, על גבי CD-R, בשם Blood Is Clean. ב-2007, הוציא הלייבל הקדוש Kranky את האלבום שוב, הפעם לתפוצה כמו שצריך, אנחנו שמחים.

למי שלא מכיר ולא שמע (ותרגישו טוב עם עצמכם, קשה לשמוע עליה), אוונס השתתפה בשתי להקות משובחות. הראשונה, הפחות מוכרת, שהביאה מ"מעליות הקומה ה-13" את מה שלא הצליחו למצא בסינת' של סטריאולאב - Nudge. השניה, ההרכב הסופר ידוע לדרי אותו רחוב בפורטלנד, אורגון - Jackie O Motherfucker. האחרונה, מזכירה יותר את העסיסיות של בארדו פונד, ובכלל מי שלא מכיר את המאדרפאקר, כדאי לו מאד שיכיר אם הוא רוצה להכנס לאיזור הספייסד-אאוטהוקווינד ומסע גדוש רגשות לתוך נפש האדם. אז בשני ההרכבים האלה, ניגנה אוונס גיטרה. עד שהגיע הזמן להוציא את פרוייקט הסולו שלה. ויצא לה אלבום בנ-בנזונה.

ואם חשבתי ש"ג'קי-אמאש'ך-זונה" הם להקה אבסטרקטית וספייסד-אאוט, מגיע 'דם הוא נקי' ונותן אינטרפטציה חדשה למושג 'אבסטרקט'. אוונס משתמשת בגיטרה ובקול שלה, ליצירת לופים, דרונים, מלמולים, מזמורים גרגוריאנים (או מתחזים להם) ורעשים שונים, במיטב מסורת הבארדו-פונד (היי, היא אפילו מזכירה את הקול של הסולנית שלהם!), ונותנת נופח אקספירמנטלי יותר עמוק מהג'אמים המחורעים של כל הלהקות שהזכרתי. קחו למשל את יציאות האמביינט-שדה-תעופה של אינו, קחו את העבודות של Cluster והארלוד בד ותוסיפו על זה Cul De Sac, וקיבלתם בערך איך אוונס נשמעת.

ותאמינו לי, אחרי שניסיתי להבין איך לנסח טקסטואלית כמה מלים על אלבום כל כך מופשט, נראה כי הרבה הרבה יותר קל לרקוד לצלילי הארכיטקטורה.

(נכתב במקור עבור הבלוג Small Town Roamance)

תגובות