אלבומים

The Postal Service - Give Up - 2003

אלבום הבכורה של 'דה פוסטל סרוויס' לוקה במחלה היחידה בעולם שמסבה עונג לחולים בה. שרין לוי מאבחנת

מאת שרין לוי. 25-05-2009
The Postal Service - Give Up - 2003

 

'גיב אפ' אלבום הבכורה של הצמד הוושינגטוני, ג'ימי טמבורלו ובן ג'יבארד - 'דה פוסטל סרוויס' - לוקה במחלה היחידה בעולם שמסבה עונג לחולים בה: מאניה-דיפרסיה או הפרעה דו קוטבית (במקרה והתעדכנתם לאחרונה ב- DSM).

גורמים למחלה: אלקטרו-פופ אינדי ו - IDM (אינטלג'נט דאנס מיוזיק).

תיאור: סינט' פופ לואוטייקי-ביתי ואלקטרוניקה גליצ'ית עמוסת רגש, שוכנים זה לצד זה. כמו כן, נשמע שיוך מובהק לסוגת הניו ווייב המלווה בהשפעות ניו אורדריות ופט שופ בויזיות.

תסמינים: מלל מלנכולי אל מול מלודיה שמחה.

שכיחות: קיימת אצל בעלי נטייה גנטית לאינטרוספקציה ואצל הסובלים ממכאובי לב.

אבחון: הדיאגנוזה למחלה נעשית על ידי המילים והלחן. רצועה מספר 2 "Such Great Heights" מספרת על תחושת ההתעלות והגדלות המאפיינת את המאניה:  - "They will see us waving from such greatHeights, 'come down now,' they'll sayBut everything looks perfect from far away,'come down now,' but we'll stay..."

רצועה מספר 4 "Nothing Better" מתארת דבקות אבסולוטית על סף האובססיה במושא האהבה מצד אחד, וביטחון מלא ואמונה שלמה עם כנות עירומה, מאידך.

רצועה מספר 8 "This Place Is A Prison", מבטאת את תחושות הייאוש והבדידות המאפיינות דיפרסיה.

רצועה מספר 10 "Natural Anthem" ממחישה יצירתיות שמשתלטת על הדעת. קטע אינסטרומנטלי בן ארבע דקות שיתאים לפסקול סרט הן לינקלייטרי והן טרנטינואי. ודקה של השראה אחת, דחוסה במקוריות: "I'll write you a song and I hope that you won't mindBecause all the names and places I have taken from real lifeSo please don't be upset at this portrait that I paintIt may be a little biased, but at least I spelled your name right..."

טיפול: האזנה תכופה ודחופה לאלבום מומלצת עם הקימה ובזמן פעילות גופנית (ריקוד, ריצה, רכיבה על אופניים וכו').

סיכויי החלמה: נעים מנמוכים מאוד ועד כמעט ואינם.

על פי מחקרים: שימוש חוזר ונשנה בסמים ואלכוהול, מחמיר את מופע ההפרעה לשני הכיוונים (תעשו עם זה מה שאתם רוצים).

לסיכום, Give Up. אחרי הכול, מדובר באלבום מהנה וחוויתי - באמת כל מה שביקשנו שיהיה. מעבר לזה; כידוע, המרחק בין גאונות לשיגעון דק. אז מה, לא תיקחו את הסיכון? מקסימום תתאהבו.

תגובות

 • גברת לוי, העסק הוכח מדעית

  אי שם בביה"ח לחולי נפש בלונדון. החברה טוענים שיש קשר בין פחות תאים במוח להעדפת פופ מוזיק. פחות מאמץ לקלבסה אבל ביננו... הנה לינק http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/1405449.stm

  יצור יער, 25-05-2009 00:58

 • יצור יער יקר

  קראתי את הניוז קישור יפה בינינו, מה עם אלה שאוהבים גם וגם? זה אומר יותר חומר לבן? אפור? או שהתאים שלהם פשוט רוויי קולטנים לגלי קול או אולי רק שטח הפנים של תעלת השמע שלהם גדול יותר מעניין, מה לדעתך?

  שרהג'ונס, 25-05-2009 02:06

 • נקניק

  לא יודע מי אתה, נקניק, אבל אני חולה על פופ מוזיק.

  ירון להב, 27-05-2009 22:02