אלבומים

אביתר בנאי - שיר טיול - 1999

הזיה אמנותית מבית היוצר של אביתר בנאי

מאת אלון לופט. 28-05-2009
אביתר בנאי - שיר טיול -  1999

לא מזמן שמעתי ראיון באחת מתחנות הרדיו בה סיפרה אישה כי הבחירה שלנו באמנים אותם אנו אוהבים לא נעשית רק בהסתמך על המוזיקה והתוצרים הסופיים אלא מתווספת לעובדה שלא נרגיש מוזר אם אותם אמנים יהיו החל ממחר החברים הכי טובים שלנו כי הרי אנחנו כבר מכירים אותם כל כך טוב. שיספרו לנו מה עבר עליהם, שנספר להם מה עלינו, שנצחק, נבכה נשתה ובסוף נעשה משלל החוויות הללו אלבום משובח.

בנאי עצמו התבטא ואמר שהאלבום, על אף שלא צלח מבחינה תעשייתית, נתן לו חופש ליצור את מה שהוא מרגיש ולא את המצופה ממנו , עובדה שמבחינתי חושפת חלק משמעותי בפסיפס הרחב שנקרא אביתר בנאי.

את האלבום הקליט בנאי בסטודיו ביתי במצפה רמון יחד עם חברו צח דרורי וזאת לאחר תקופה ארוכה שבילה בהודו, תקופה שבאמצעותה גילה מחדש לטענתו את המושג עצמאות. לא צריך להיות מבין גדול במוזיקה כדי להבחין בשינוי המוזיקלי בין אלבומו הקודם הנושא את שמו לבין זה שעתיד לצאת 6 שנים מאוחר יותר (עומד על נייר) ללא כל ספק מדובר בסאונד שעוד לא נשמע בארץ לפניו. הנגיעות האלקטרוניות, מקצבי הג'אנגל וההייפ של הטראנס בצירוף טקסטים מצמררים שרק אביתר יודע לכתוב יוצרים את היצירה שנקראת "שיר טיול", פיסה שתישאר חקוקה שנים רבות בתודעתם של מעריצי אביתר בנאי.

תגובות

  • אלבום גדול

    בעיקר "עדר של שוורים".

    סגן, 28-05-2009 22:22